Almaecet diéta – Hogyan működik?

Szerző: Norbert
OLVASÁSI IDŐ kb. 4 perc

A legtöbben az almaecetet salátaöntetek készítéséhez ismerik. Ott kellemesen gyümölcsös savat biztosít. De az almaecet nem csak jó ízű, hanem állítólag házi gyógymódként is tesz apró csodákat, és még a fogyásban is segít.

Jó tudni: Nem csak egy fajta almaecet diéta létezik, hanem sokféle változata van. A legismertebb az a változat, amelyben minden étkezés előtt megiszunk egy pohár vizet, amiben előzőleg 2 teáskanál almaecetet oldottunk fel. A jobb íz érdekében némi mézet adhatunk hozzá. Az étkezések kalóriaszegények legyenek, napi maximum 1200 kcal ajánlott. Ha mindent betartasz, akár heti 2 kg-ot is le kell fogynod.

A méggyorsabb siker érdekében létezik az almaecetes böjt változat. Itt kerüljük a szilárd ételeket, sok vizet és gyógyteát iszunk, étkezéshelyettesítésként fogyasszunk naponta 3-szor egy pohár vizet oldott almaecettel.

Hogyan működik az almaecet diéta?

Az almaecet előállításához az almabort ecetsavbaktériumokkal fermentálják. Állítólag az ecetsav felelős az almaecet különféle pozitív hatásaiért.

Meg kell akadályoznia az élelmiszerek emésztését, serkenti az anyagcserét, felgyorsítja a zsírégetést és tisztítja a szervezetet. Azt is mondják, hogy csökkenti az étvágyat, ezáltal kevesebbet eszünk. Ezt azonban tudományosan nem igazolták.

Jó tudni: Az almaecet házi gyógymódnak számít. Az almaecetes vizet például a szép bőrre és hajra használják. Az ecet segíti a sebgyógyulást vagy erősíti az immunrendszert. Ez tudományosan sem bizonyított.

Milyen almaecetet használjak a diétához?

Nincsenek iránymutatások arra vonatkozóan, hogy melyik almaecet a legjobb. Ha érzékeny a gyomrod, érdemes az enyhe fajtákra figyelni.

Milyen gyorsan lehet fogyni az almaecet diétával?

A klasszikus almaecet diétával, amely 1200 kcal-os táplálkozási terven alapul, akár heti 2 kg-ot is fogyhatunk. Állítólag még nagyobb a fogyás, ha almaecettel böjtölünk.

A probléma: Ha ilyen gyorsan fogysz, általában utána jön be a jojó-effektus. A szervezet leállítja az anyagcserét, ha huzamosabb ideig nem jut elegendő energiához a táplálékból.

Ha a diéta után újra normálisan étkezünk, a szervezetnek kevesebb energiára van szüksége, mint korábban, és tartalékokat is felhalmoz. A korábban leadott kilók általában nagyon hamar visszajönnek.

Következtetés: Ajánlott-e az almaecet diéta?

Egyelőre nem bizonyított, hogy az ecetben lévő sav serkenti a zsíranyagcserét, csökkenti az étvágyat és ezáltal segíti a fogyást.

Az almaecetes diétát ezért úgy tekinthetjük, mint sok más összeomlott diétát. Túl keveset eszel, gyorsan fogysz, és a jojó-effektusnak köszönhetően ugyanolyan gyorsan hízol újra.

Egy másik probléma: Ha a diétát hosszú ideig tartjuk, a sav károsíthatja a fogakat. A böjtváltozat sem ajánlott, ha néhány napnál tovább folytatjuk. Ellenkező esetben vitamin- és ásványianyag -hiány léphet fel.

Jobb minden diétánál: tippek az étrend állandó megváltoztatásához

A legtöbb diéta csak átmeneti fogyást biztosít. A tartós fogyás érdekében meg kell változtatni az étkezési szokásaidat. Keménynek hangzik, de valójában nagyon egyszerű.

A következő tippek segítenek a kiegyensúlyozott étrendben, és biztosítják a lassú fogyást:

  • Minden étkezéshez egyél gyümölcsöt vagy zöldséget. Ebből 3 adag zöldség és 2 adag gyümölcs legyen. Mindkettő gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, és különösen a zöldségek nagyon alacsony kalóriatartalmúak.
  • Cseréld le a fehér lisztből készült termékeket a teljes kiőrlésű gabonára. A teljes kiőrlésű tészta vagy kenyér több rostot tartalmaz, és hosszabb ideig megőrzi jóllakottságunkat.
  • Ügyeljünk a rendszeres étkezésekre, és örömmel fogyasszuk el az ételt. Ha rendszeresen eszel, kevesebb lesz a vágy.
  • Főzzünk frissen, amilyen gyakran csak lehetséges, és étkezzünk nyugodtan. Ez is segít a sóvárgás elleni küzdelemben.
  • Ne tilts meg magadnak semmilyen ételt. A gyorsételek vagy édességek nagyon magas kalóriatartalmúak, de mértékkel megengedettek.
  • Részesítsd előnyben az alacsony zsírtartalmú tejtermékeket, például az alacsony zsírtartalmú tejet vagy az alacsony zsírtartalmú túrót.
  • Fokozatosan változtasd meg az étrended. A legtöbb embernek könnyebb lassan megváltoztatni a szokásait.

További diéta típus ajánlásaink

Amennyiben tetszett összeállításunk és kíváncsi vagy még több diéta típus egészségre irányuló hatásairól, akkor feltétlenül tekintsd meg az alábbi ajánlásainkat:

  • 90 napos diéta: A 90 napos diéta során szigorú étkezési tervet kell követni, és be kell tartani az ételfogyasztásra vonatkozó szabályokat.
  • 1200 kalóriás diéta: Ez a diéta fajta körülbelül 1200 kalóriára korlátozza a napi kalóriabevitelt a fogyás érdekében.
  • Atkins diéta: Az Atkins diéta célja a fogyás a szénhidrátok elkerülésével és az inzulinszint szabályozásával.
  • Candida diéta: A Candida diéta megköveteli, hogy kerüljük azokat az ételeket és italokat, amelyek növelhetik a Candida túlszaporodásának kockázatát.
  • Dash diéta: A DASH diéta fő célja a magas vérnyomás csökkentése.
  • Fehérje diéta: A fehérje diéta fő összetevője, ahogy a nevéből is sejthető, a magas fehérjetartalmú termékek fogyasztása.
  • Fodmap diéta: Bizonyos, FODMAP-ban gazdag élelmiszerek elhagyása jótékony hatással lehetnek a szervezetre.
  • Hasmenés diéta: Az egyszerűbb ételek csökkentik a maradék vagy az emésztetlen hulladék mennyiségét a vastagbélben.
  • Hisztamin diéta: Az étrend általában kizárja vagy csökkenti a magas hisztamin tartalmú ételeket, és hangsúlyozza a magas rosttartalmú ételek, a zöldségek, a gyümölcsök és a teljes kiőrlésű gabonafélék fogyasztását.
  • Ketogén diéta: Ez az egyik legnépszerűbb alacsony szénhidráttartalmú, hasznos zsírokban gazdag étrend.
  • Köszvény diéta: A köszvény diéta célja a purinok számának csökkentése, amelyeket szervezetünkben a fehérjék lebontásakor termelünk.
  • Mediterrán diéta: A mediterrán diéta alapjául olyan ételek szolgálnak, mint a zöldségek, a gyümölcsök, a teljes kiőrlésű gabonafélék, a halak és a növényi olajok.
  • Paleo diéta: A paleo diéta középpontjában az olyan élelmiszerek fogyasztása áll, amelyek a paleolit ​​korszakban elérhetőek voltak.
  • Reflux diéta: Az állapotot kiváltó élelmiszerek kerülése enyhítheti a GERD tüneteit.
  • Sirtfood diéta: A Sirtfood Diéta középpontjában a szervezetben aktív szirtuinok állnak.
  • Tojás diéta: Ez egy alacsony kalóriatartalmú, alacsony szénhidrát- és magas fehérjetartalmú terv.

Hasonló cikkek

Tájékoztató

Az oldalon található információk nem minősülnek orvosi tanácsnak!

 

A weboldalt a Web Klikk Média csapata üzemelteti, aki jutalékot kaphat, ha az egyes hivatkozásokon keresztül történik a kiválasztott termék megvásárlása, az ajánlott bolt linkjére kattintva.

 

A partnerprogram keretében történő vásárlás során a jutalék a kereskedő bevételéből vonódik le, ezáltal nem emelkedik a termék végső ára.

Kövess minket!

© 2024, Gold Center – Arany középút az egészséghez