A testmozgásnak számos előnye van az egészségünkre és a közérzetünkre nézve, ezért fontos, hogy beépítsük a napi rutinunkba. Ez a rengeteg tennivaló miatt gyakran, nem is annyira egyszerű feladat.
Ha szeretnéd elkezdeni a rendszeresen mozgást, ugyanakkor nem tudod, hogyant illeszd be a napirendedbe, olvasd tovább cikkünket, melyben a Coolest.hu, illetve az Easily.hu magazin szerkesztőivel közösen adunk néhány tippet!
Miért fontos a rendszerszeres testmozgás?
Mielőtt rátérnénk a konkrét tippekre, nézzük meg először, miért is fontos a testmozgás. A testmozgás segít megelőzni vagy kezelni számos betegséget, mint például a szív- és érrendszeri problémákat, a cukorbetegséget, a csontritkulást vagy a depressziót.
A rendszeres sport javítja az anyagcserét, a vérkeringést, az izomerőt, az ízületi mozgékonyságot, az egyensúlyérzéket és a tüdőkapacitást, emellett növeli az önbizalmat, az önbecsülést és az életminőséget.
Az előbbieken túl, a mozgás csökkenti a stresszt, a szorongást és a feszültséget, valamint segít fenntartani vagy elérni az ideális testsúlyt is.
A testmozgásnak tehát csak jótékony hatásai vannak, de hogyan tudjuk beilleszteni a napi rutinunkba? Ehhez nem kell más, mint egy kis elhatározás és tervezés.
Íme, néhány tipp
1. Kezdjük a napot egy rövid bemelegítéssel
Ez lehet például néhány nyújtó vagy légzőgyakorlat, amivel felébresztjük a testünket és az elménket. Ez segít, hogy jobban induljon a nap, és felkészíthetjük magunkat a kihívásokra is.
2. Válasszunk olyan közlekedési módot, ami mozgásra ösztönöz
Ha tehetjük, járjunk gyalog vagy biciklivel dolgozni vagy iskolába. Ha autóval vagy tömegközlekedéssel megyünk, akkor szálljunk le egy megállóval hamarabb és sétáljunk egy kicsit. Ha lift helyett lépcsőt használunk, akkor is jót teszünk magunknak.
3. Használjuk ki a szüneteket
Ha dolgozunk vagy tanulunk, akkor ne üljünk végig órákon át egy helyben. Álljunk fel időnként és mozgassuk át magunkat. Ez segít megelőzni az izomfeszültséget és a derékfájást. Ha van rá lehetőségünk, akkor menjünk ki egy kicsit a friss levegőre és sétáljunk egy kört.
4. Végezzünk rendszeresen izomerősítő gyakorlatokat
Ez nem csak az izmainkat erősíti meg, hanem a csontjainkat is védi a csontritkulástól. Hetente legalább kétszer ajánlott ilyen gyakorlatokat végezni minden izomcsoportra. Ehhez nem kell súlyzókat használni, elég lehet saját testsúlyos gyakorlatokat csinálni, például fekvőtámaszokat, guggolásokat vagy haspréseket.
5. Találjunk olyan mozgásformát, ami élvezetes számunkra
Ne erőltessünk magunkra olyan sportot, vagy edzésformát, ami nem tetszik vagy fekszik nekünk, inkább válasszunk olyan tevékenységet, ami szórakoztat és motivál minket. Ez lehet például táncolás, úszás, futás, túrázás vagy bármi más, ami örömet okoz nekünk.
A lényeg tehát az, hogy legyünk aktívak minden nap valamilyen módon. Nem kell túlzásba vinni a dolgot, elég, ha napi fél órát mozgunk valamennyire intenzíven. Ha ezt megszokjuk és beépítjük az életvitelünkbe, akkor hamarosan érezni fogjuk a pozitív változást magunkon és környezetünkön is.
Reméljük tetszett ez a blogbejegyzés és hasznosnak találtad az ötleteinket. Ha igen, akkor oszd meg másokkal is!