A méhpempő jellemzői, jótékony hatásai

Szerző: Norbert
OLVASÁSI IDŐ kb. 3 perc

A méhészeti termékeket ősidők óta az egyik leggyógyítóbb és legkülönlegesebb természetes gyógyító ajándéknak tekintik.

A méz, a propolisz és a perga (méhkenyér) számos betegség népi receptjeinek alapja, de a felsorolt ​​termékek egyikének jótékony tulajdonságai sem hasonlíthatók össze a méhpempőével.

Mi is az a méhpempő?

A méhpempő a méhek tevékenységétől elválasztott, az emberi szervezet számára előnyös tulajdonságokkal rendelkező termék. A méhek korlátozott mennyiséget termelnek belőle, és ez az ami olyan drágává teszi.

Ezenkívül a méhpempő tárolása speciális technológiákat igényel tulajdonságainak megőrzéséhez.

A méhpempő a fiatal dolgozó méhek emésztőrendszerének elülső részének mirigyei által kiválasztott váladék. Életüknek második-harmadik napjától 6-7 napig szintetizálják a méhpempőt, amely a lárvák táplálására szolgál, de utána kizárólag a királynő eledele.

A méhpempő krémszerű állagú, enyhén savanykás, fűszeres ízű fehér vagy enyhén sárga anyag, enyhe méz aromájú.

A méhpempőben található biológiailag aktív anyagok fény, levegő, hőmérséklet és egyéb tényezők hatására gyorsan elveszítik tulajdonságaikat. Ebben az értelemben a legkésőbb két órán belül nyert méhpempő hasznos.

A méhpempő összetétele a táplálkozó lárvák életkorától függ, kezdetben több fehérjét és zsírt és kevesebb cukrot tartalmaz, később pedig fordítva.

A méhpempő tartalma

9-19% fehérjék, amelyek kémiailag közel állnak a vérplazmához, 2-9% lipidek, 8-19% éhomi cukrok (glükóz, fruktóz, szacharóz), 1% ásványi anyagok, A-, E-, E-, C- és B-vitamin csoportok, telítetlen zsírsavak, szerves savak, tesztoszteron, ösztrogén, progeszteron, acetilkolin neurotranszmitter és más biológiailag aktív anyagok.

A méhpempő hatásai a szervezetünkre

  • befolyásolja a fizikai aktivitást,
  • tonizálja és nyugtatja a központi idegrendszert, javítja a memóriát,
  • serkenti a belső elválasztású mirigyek anyagcsere-folyamatait és funkcióit, például az inzulin szekréciót,
  • segít eltávolítani a méreganyagokat a szervezetből,
  • serkenti a vérképző folyamatokat, valamint az immunsejtek és a vörösvértestek képződését, ami erősíti az immunrendszert és segít a vérszegénységben,
  • antibakteriális hatással rendelkezik, beleértve a tuberkulózis-, vírus- és rákellenes tulajdonságokat,
  • javítja a szív- és érrendszer működését, ami normalizálja a vérnyomást és véd az érelmeszesedés ellen,
  • helyreállítja a gyomor-bél traktus aktivitását, különösen dysbacteriosisban, elpusztítja az opportunista kórokozókat a bélben és normalizálja azok mikroflóráját,
  • csökkenti a gyomor és a belek simaizmainak görcseit, pl. görcsoldó és fájdalomcsillapító hatása van,
  • segíti a szövetek helyreállítását a sebekben,
  • táplálja a csontszövetet,
  • serkenti az anyatej kiválasztását,
  • korlátozza az öregedési folyamatot.

Belső használatra ajánlott

  • alultápláltság, fogyás, különösen súlyos betegségekből, gyomor- és bélrendszeri betegségekből, valamint étvágytalanságból való felépülési folyamatban,
  • a szülés utáni felépülés és az anyatej stimulálása során, különböző eredetű neurózisokban, férfiaknál merevedési zavarokban, menopauzában, zsíros arc- és fejbőrben szenvedőknek.

Helyileg a méhpempőt különféle eredetű bőrsebekre alkalmazzák, beleértve a gennyes fekélyeket is.

A méhpempő bevitele

  • A méhpempő ne érintkezzen fémtárgyakkal, mert különben kémiai reakció megy végbe, ami elveszti tulajdonságait.
  • A legjobb, ha friss méhpempőt fogyasztasz a nyelv alatt, néhány percet várva, hogy elolvadjon. Ily módon a méhpempő könnyebben felszívódik a vérbe, ami a leggyorsabb hatást adja.
  • Az ajánlott napi adag felnőttek számára profilaktikus használatra napi 350 és 700 mg között van. Naponta kétszer érdemes elosztani a bevitelt – reggel és délután.
  • Éjszaka nem szabad bevenni, mert izgatja a szervezetet és álmatlansághoz vezethet. A méhpempővel végzett kezelés során az adag 1200 mg-ra emelhető.
  • 5 év feletti gyermekeknek 0,2-0,5 g-os adagok javasoltak, csecsemőknél a dózist testtömeg alapján határozzák meg.

Receptek méhpempővel

A népi gyógyászat bővelkedik olyan receptekben, amelyekben a méhpempő a fő összetevő. Ez a tény egyáltalán nem meglepő, mivel a méhészeti termék hatásos gyógyszerként való felhasználását nemcsak a népi gyógyászat, hanem az orvostudomány is elismeri.

A méhpempő, amelynek előnyös tulajdonságai számos betegség kezelésére alkalmazhatók, számos recept alapja lett:

  • Ital mézzel és almával: Egy pohár szobahőmérsékletű vízben keverjünk el 1 evőkanál mézet méhpempővel és 1 teáskanál almaecettel. A kellemes frissítő íz mellett az ital kifejezett általános erősítő tulajdonságokkal rendelkezik, és segít enyhíteni a toxikózist a terhesség alatt;
  • Zöld tea méhpempővel: A recept alapja a zöld tea gyógynövényekkel, amelyet lehűtve egy kanál mézet és méhpempőt adhatunk hozzá. Ez az egyedülálló megfázás elleni gyógyszer már néhány adag után segíthet enyhíteni a betegség tüneteit;
  • Maszk méhpempővel: Modern nők kedvenc receptje, akik szépek akarnak lenni! Elég 1 evőkanál tejet, 1 teáskanál mézet és néhány csepp méhpempőt összekeverni. Vigyük fel a keveréket a bőrre, és várjunk 10-15 percet – az arc kellemesen puha, sima és bársonyos lesz.

A méhpempő okozta ártalmak

A méhpempővel szemben számos allergiás reakciót jelentettek. Ha valaki allergiás a virágporra óvatosan kell eljárnia a méhváladék első bevitelével.

Vannak asztmás rohamok, allergiás krízisek, sőt halálesetek is a méhészeti termékek használatából eredően meglévő allergiák esetén.

Hasonló cikkek

Tájékoztató

Az oldalon található információk nem minősülnek orvosi tanácsnak!

 

A weboldalt a Web Klikk Média csapata üzemelteti, aki jutalékot kaphat, ha az egyes hivatkozásokon keresztül történik a kiválasztott termék megvásárlása, az ajánlott bolt linkjére kattintva.

 

A partnerprogram keretében történő vásárlás során a jutalék a kereskedő bevételéből vonódik le, ezáltal nem emelkedik a termék végső ára.

Kövess minket!

© 2024, Gold Center – Arany középút az egészséghez