Szénhidrátmentes ételek – Mit fogyasszunk?

Szerző: Norbert
OLVASÁSI IDŐ kb. 3 perc

A szénhidrátok a három fő tápanyagtípus közé tartoznak, amelyekre szervezetünk működéséhez szüksége van, a zsírok és fehérjék mellett.

A szénhidrátok energiát adnak nekünk, a szervezet pedig lebontja őket, amint szénhidrátban gazdag étrendet fogyasztunk, vagy későbbre tartogatjuk.

Ha több szénhidrátot eszünk, mint amennyire szükségünk van, az izmainkba raktározódik, majd zsírrá alakul.

Éppen ezért a szénhidrátmentes ételek arra készteti a szervezetet, hogy felhasználja a tartósított szénhidrátokat, korlátozva a táplálékfelvételt.

Az alacsony szénhidráttartalmú diétákat évtizedek óta használják, és még mindig a legnépszerűbb diéták közé tartoznak a fogyás, a vércukorszint normalizálása és más egészségügyi előnyök terén.

Ha úgy döntöttünk, hogy szénhidrátmentes ételekre korlátozzuk étrendünket, és elkezdünk egy ilyen diétát, íme néhány étel, amelyet érdemes fogyasztani, valamint olyan ételekről is írunk, amelyeket mindenképpen kerülni kell.

Íme a lista azokról a szénhidrátmentes ételekről, amelyeket a diéta alatt fogyaszthatunk

1. Hús

Először is érdemes húst fogyasztani, hiszen ez a szervezet fő fehérjeforrása. Edzés közben szükségünk van erre az összetevőre az izomtömeg felépítéséhez és az edzés utáni helyreállításhoz.

Lehet, hogy ilyen diéta közben nehezebbnek tűnik az edzés, de megfelelő hozzáállással és megfelelő diétával csodákat érhetsz el.

Javasoljuk, hogy a csirkemell és a csirkemellfilé fogyasztását emeljük ki. Ezek a termékek magas fehérje- és alacsony zsírtartalmúak. A szénhidrátmentes diéta esetén a fehérjéknek bőségesnek kell lenniük.

2. Hal és tenger gyümölcsei

A halak nagy mennyiségű tápanyagot tartalmaznak, amelyek a szervezet megfelelő működéséhez szükségesek. Az olajos halak bőrrel történő fogyasztásával (például lazac) egészséges zsírokkal látja el szervezetet.

Ezenkívül a legtöbb tenger gyümölcse omega-3 zsírsavakban gazdag, és nem tartalmaz felesleges szénhidrátot.

3. Tojás

A tojás rendkívül jó fehérjeforrás a szervezet számára. Akár főzve, akár sütve szeretjük, bármely recept megfelelő. Ha szereted megbolondítani sajttal és más természetes zsírokkal, jelentősen fokozhatod a hatását.

4. Sajt

Ha a szervezeted tolerálja a tejtermékeket, jó ötlet sajtot hozzáadni az alacsony szénhidráttartalmú étrendhez. A feta, brie, camembert és sózott sajtokat ajánljuk, mivel ezek alacsonyabb szénhidráttartalmúak.

Ehetünk még mozzarellát és parmezánt is. Kerüljük azonban a sok stabilizátort és mesterséges adalékanyagot tartalmazó fóliázott sajtokat.

5. Zöld zöldségek

A zöld zöldségek azok, amelyek a föld felett nőnek, és szinte nulla mennyiségű szénhidrátot tartalmaznak. Ugyanakkor rendkívül gazdagok hasznos tápanyagokban, és magas víztartalmuk miatt segítik a szervezet hidratáltságát.

Ha alacsony szénhidráttartalmú ketogén diétát tartassz, rendkívül fontos, hogy rostban gazdag ételeket fogyassz, hogy csökkentsd a görcsök kockázatát. Azt is tanácsoljuk, hogy igyunk sok vizet a nap folyamán, hogy szervezetünk hidratált maradjon.

6. Protein rudak

A fehérjeszeletek ideálisak, ha kevesebbet eszel, különösen a munkahelyeden. Némelyikük szinte egyáltalán nem tartalmaz szénhidrátot, de fehérjét annál inkább.

Az alacsony szénhidráttartalmú fehérjeszeletek fogyasztásával nem csak az étrendet nem zavarja, hanem fehérjével és egyéb tápanyagokkal is táplálja szervezeted.

7. Fehérje kávé

Bár szénhidrátszegény (keto) diéta alatt is ihatunk kávét és teát, a legtöbb eladott italnál a cukorra is gondolni kell. Legyünk tehát óvatosak, ha bármit is iszunk, ne tartalmazzon túl sok cukrot vagy mesterséges édesítőszert.

Az sem baj, ha alacsonyabb vagy egyáltalán nincs tejtartalom. Ha nem szereted a feketekávé ízét, de nem szeretnél lemondani róla, próbáld ki a fehérjekávét.

Ételek, amelyeket a keto diéta betartásával együtt érdemes kerülni

Ha már tisztában vagy azokkal az ételekkel, amelyeket alacsony szénhidráttartalmú diéta mellett érdemes fogyasztani, vessünk egy pillantást azokra a termékekre, amelyek mellőzését javasoljuk.

Ezek közé tartoznak:

  • Krumpli
  • Gyümölcsök
  • Kenyér és tészta
  • Rizs
  • Édességek
  • Alkoholmentes italok

Ezek a termékek sok cukrot és keményítőt tartalmaznak. És ha kíváncsi arra, hogy a vaj miért nem szerepel ezen a listán, fontos, hogy figyelj az alacsony szénhidrát- és zsírszegény étrend közötti különbségekre.

Alacsony szénhidráttartalmú étrend mellett használhatunk vajat, olívaolajat és más természetes zsírokat.

Az alapötlet az, hogy csak akkor egyél, ha éhes vagy, és hagyd abba, ha jóllaktál.

Ezt a szabályt betartva könnyedén lefogyhatsz, és elegendő tápanyaggal fogod ellátni a szervezeted.

Hasonló cikkek

Tájékoztató

Blogunk célja, hogy megbízható és érthető információkkal támogassa az egészséges életmódot és táplálkozást keresőket.

 

Az oldalon található tartalmak csak tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik a személyes orvosi konzultációt.

 

Egészségügyi döntések meghozatala előtt mindig konzultálj orvosoddal vagy más szakképzett egészségügyi szakemberrel!

Kövess minket!

© 2024, Gold Center – Arany középút az egészséghez